.

אחרי סיבוב הרצאות מרתק בסין והונג קונג ולפני פתיחת הקורס שנה הבאה באירופה,אנו שמחים לבשר על פתיחה של מחזור נוסף של קורס "דרך האדמה"

 מספר המקומות מוגבל, אנא הקדימו להירשם!


קורס התמחות בהפרעות מערכת העיכול


שילוב אינטגרטיבי של ידע מהרפואה המודרנית עם אלו של הרפואה הסינית, מאפשר טיפול יעיל מדויק ובטוח במחלות והפרעות של מערכת העיכול.

בקורס יועבר ידע סיני עתיק לצד ידע ביולוגי ומחקרי עדכני ותוצג גישה המאפשרת מפגש של שני עולמות אלו בקליניקה.


נושאי הקורס :

סקירה מקיפה ומעמיקה של האנטומיה והפיזיולוגיה של מערכת העיכול במבט          ביולוגי, והתאמה לתפיסה האנרגטית הסינית.

  • הכרה וניתוח של בדיקות רפואיות קונבציונאליות (בדיקות אנדוסקופיות, בדיקות דם,       מנומטריה CT ,MRE ועוד).
  • האבחון והטיפול בהפרעות דיספפטיות וריפלוקס (Reflux ,GERD).
  •  תסמונת המעי הרגיש (IBS) והפרעות תפקודיות של מערכת העיכול.
  • מחלות מעי דלקתיות (IBD): מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית.
  • דיוורטיקוליטיס ותסמונות פוסט-אופרטיביות (לאחר ניתוח).
  • מחלות זיהומיות של מערכת העיכול.
  • אסכולת האדמה של מאסטר Li Dong Yuan וספרו Pi Wei lun, תאוריית Yin Fire     והקשר שלה למחלות אוטואימיוניות מורכבות.
  • העמקת הידע בשימוש בצמחים ופורמולות ייעודיות לטיפול במערכת העיכול.              הפעילות הביוכימית, האנרגטית ומה שביניהם.
  • ההיבט התזונתי בטיפול בהפרעות עיכול מורכבות. 
  • ניתוח מקרים קליניים וכיתת אומן.

פרטי הקורס:

* מועד פתיחת הקורס: 5 בנובמבר, 2014. בבית חירות.

* 15 מפגשים, ימי רביעי 9:30-13:00

* מחיר: 3,490 ש"ח. הנחות והטבות ינתנו לנרשמים הראשונים.

על המרצה:

ניר סלומון (C.Ac, C.Hb) מומחה ברפואה סינית להפרעות מערכת העיכול, מקים ומנהל את היחידה לרפואה סינית במכון הגסטרואנטרולוגי במרכז רפואי שיבא בי"ח תל השומר. עוסק בטיפול, הוראה ומחקר של גישה אינטגרטיבית להפרעות מורכבות של מערכת העיכול ומרצה בכנסים רפואיים בארץ ובחו"ל.

לפרטים והרשמה:

טלפון: 03-7441067 שלוחה 2

כתובת דוא"ל: gastro.nir@gmail.com.

חפשו בפייסבוק: ניר סלומון -  רפואה סינית להפרעות מערכת העיכול. 

מהרו להבטיח את מקומכם, מספר המקומות מוגבל.

 

המלצה מבוגרי הקורס:

לאחר התלבטות רבה אם להיכנס לעוד שלב של לימודים והתמחויות החלטתי להירשם לקורס של "דרך האדמה" של ניר ולצייר לי תמונה שלמה יותר של העיכול ושל הדרך לטפל בחולים המורכבים שמגיעים לקליניקה. שמחתי לגלות עולם שלם של אבחנות מדויקות, שאינן מוגבלות ל"חולשת אדמה" ו"כבד פולש לטחול". ניכר כי הושקעה מחשבה רבה מאוד בקורס, הן באספקטים הפילוסופיים של הרפואה הסינית הקלאסית, שם מצאתי מטפל בעל ידע נרחב וחשיבה מעמיקה, והן באספקטים ה"תכלס" - איך מאבחנים ואיך מטפלים. שמחתי לנהל דו שיח פורה על מטופלים, צמחי מרפא ונקודות דיקור עם מטפל בעל תוצאות קליניות וראש אקדמי. ניר חולק ידע בנדיבות, ואינו משאיר "סודות מקצועיים". הוא תמיד נכון לענות לכל שאלה, ולהמשיך ללוות את המטפלים אותם לימד. בקיצור, אלה מכם אשר רוצים ללכת בדרך האדמה, מצאתם את השביל המוביל אל הדרך." 

עדי קליין, מטפלת ברפואה סינית, מתמחה בתחום הכבד.

המלצה מבוגרי הקורס:

"שמחה להמליץ בחום על קורס ''דרך האדמה''.קורס יוצא דופן, מעניין ומלא במידע ותוכן שלא ניתן למצוא בספרות.מעבר לאבחון המדוייק והידע הנרחב בתחום צמחי המרפא ונקודות הדיקור שהעביר, ניר תמיד שמח לחלוק ולשתף בכל הסודות והטכניקות מניסיונו הקליני האישי, בשיתוף סיפורי מקרה שהביא מידי שבוע למפגשים שהיו מרתקים ומלמדים.אז בין אם עוד לא החלטתם לאיזה תחום תרצו לפנות או שסתם מתחשק לכם להמשיך ולהעשיר את הידע שלכם ולהתפתח כמטפלים, מומלץ בחום."

מאיה נאור, מטפלת ברפואה סינית.

המלצה מבוגרי הקורס:

"דרך האדמה" של ניר סלומון, בשבילי היתה הרבה יותר מהתמחות בהפרעות של מע' העיכול.כידוע לכולנו, האדמה הינה פאזה משמעותית ומרכזית, בהתפתחותנו וקיומנו,ופגיעה באדמה יכולה להוות בסיס להרבה פתולוגיות.חיבר בין הרפואה המערבית לסינית, גאונית בעיניי.הקורס עמוק מאוד ברמה הפילוסופית, ויחד עם זאת עשיר בפרקטיקה,שלא ניתן למצוא בספרות.הן באבחנה סינית ייחודית, והן בצמחים ודיקור.מעבר לתובנות הסיניות החדשות שקיבלתי, המוסיפים להבנה והפרקטיקה של כל אחד מאיתנו.לדעתי קורס חובה לכל מטפל ברפואה סינית."

חי שרמן, מטפל ברפואה סינית.

המלצה מבוגרי הקורס:

הטיפול במערכת העיכול עניין אותי עוד לפני התחלת לימודי ברפואה סינית, מתוך קשר אישי לנושא, ומלווה אותי מאז סיום לימודי בקריאה לימוד והתנסות קלינית.

על ניר ופועלו שמעתי רבות ולאחר תקופת היכרות עימו סיפר כי הוא פותח קורס התמחות בתחום הטיפול במערכת העיכול ברפואה סינית.

כמטפל שחונך בבית הספר לרפואה סינית בפקולטה לחקלאות, והתמחה בדיקור קיוויתי לקבל עוד עקרונות טיפוליים מן תחום צמחי המרפא אותו אני מאוד אוהב.

כשהתחיל הקורס הופתעתי לטובה! אכן הדגש היה על צמחי מרפא סינים והקנה לי כלים משולבים לטיפול בבעיות רבות, שחלקם לא נילמד בבתי הספר, וגם אם נלמד, עומק ההבנה הן על פי תפיסות סיניות קלאסיות, הן לפי הרפואה הקונוונציונלית המודרנית והן (וזה החלק שהכי מדבר ומושך לטעמי) פסיכולוגית/רגשית הוא אדיר ומגלה כיווני מחשבה, ניתוח ולבסוף טיפול ש״יוצאים״ מן התבניות המקובלות של ה-TCM ומלמד אותך לאבחן היטב עם ידע מעמיק ומקיף את הפתולוגיה, בשפה הסינית קודם על, ולא כמחלה או סימפטום בעל שם מודרני.

מאז, התנסית בטיפול מגוון בלא מעט מקרים המערבים את מערכת העיכול, הן כפתולוגיה במערכת עצמה כגון דיספאגיה, קרוהן וקוליטיס, והן בעיות נוספות עימן הגיעו הפציינטים, כגון חרדה, מתח ולחץ ועוד מצבים רגשיים ונפשיים המשולבים עם בעיות עיכול, ואפילו פריון עם מחלות דלקתיות במעי ברקע, בהן אני משתדל לטפל בהצלחה - בהחלט רבות בזכות הכלים שרכשתי בקורס של ניר.

אסף עזרא - יעל, מטפל ברפואה סינית

לקבלת מידע נוסף מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

שם *
דואר אלקטרוני *
טלפון סלולארי *

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.